Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepiasek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WŁASNY (HAMILTON IV)
300934 odwiedzin | wpisów: 339, komentarzy: 1431, obserwuje: 212

Dolna łazienka i garaż

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W dolnej łazience już docelowe styropiany poukładane i wszyzstkie rurki czekają tylko na próbę szczelności.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podejście pod umywalkę już zapianowane.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obok sterczą wyprowadzenia do grzejnika drabinkowego.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Prysznic również doczekał się swojego odpływu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Druga warstwa styropianów pojawiła się też w garażu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W drugiej warstwie skryły się rurki z zimną wodą ogrodową.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeden kranik będzie na zewnątrz przy wyjściu na ogród, a drugi wewnątrz garażu przy bramie wjazdowej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Prace wodno-kanalizacyjne na parterze praktycznie zakończone. Teraz już najwyższa pora wziąć się za górną łazienkę.


Porządki

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W trakcie budowy pojawia się wiele materiałów, z którymi nie za bardzo jest co zrobić. Część z nich można zwrócić ale część nie zostanie przyjęta bo np. nosi ślady używania lub jest lekko uszkodzona. Podobnie było u nas z bloczkami. Podczas murowania ścian trzeba było trochę docinać, trochę się połamało i zostały odłożone, bo może później gdzieś się przydadzą. Nie przydały się :( i zostały złożone na paletach przed domem (na zdjęciu po prawej).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Leżały tak kilka miesięcy i pewnie poleżałyby jeszcze trochę, gdyby nie zadzwonił człowiek zainteresowany tymi ułomkami. Pozabierał wszystko i teraz przed domem już mamy trochę ładniej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Reszta przygotowana jest do zwrotu do hurtowni. Mam nadzieję, że wkrótce to zabiorą i będzie czysto - przynajmniej od frontu :)


Dywany w garażu, odpływ ścienny

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tym razem białe dywany pojawiły się w garażu. Wprawdzie na razie tylko jedna warstwa i to nie na całej powierzchni, ale już jest :)

 blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przy okazji możemy zobaczyć miedziane rurki, które są wykorzystywane do rozprowadzenia podłogówki na odcinku piec - rozdzielacze.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Skoro o materiałach mowa, to pochwalimy się jeszcze oczekującym na montaż odpływem ściennym.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie wyciągnęliśmy go jeszcze z pudełka ale specjalnie dla Was zajrzeliśmy do środka :)

blog budowlany - mojabudowa.plPonaglenie z Gazowni

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl


Dostaliśmy z Gazowni ponaglenie, że nie podpisaliśmy do tej pory umowy na odbiór gazu. W przesłanym piśmie wzywają nas do podpisania tej umowy i straszą karami za każdy dzień zwłoki. W pierwszej chwili szok: o co chodzi? Czy rzeczywiście maja prawo do tego?

Krótkie przejrzenie podpisanej umowy na przyłączenie i niestety TAK. Są w niej zapisy, że w ciągu 90 dni od podłączenia powinniśmy podpisać umowę na odbiór gazu. Nie wywiązanie się z tego obowiązku skutkuje karą w wysokości 0,2% opłaty za przyłączenie za każdy dzień zwłoki czyli ponad 4zł/dzień.

Nie zgadzała nam się tylko jedna rzecz. Zadeklarowaliśmy rozpoczęcie odbioru gazu na 30 listopada 2014. 90 dni od tej daty to koniec lutego 2015, a tu jeszcze się styczeń nie skończył. Poszliśmy do pani z Gazowni, która prowadziła sprawę naszego przyłącza i poprosiliśmy o wytłumaczenie. Niezwykle miła pani sprawdziła w swoim systemie i okazało się, że mamy rację. Dla pewności zadzwoniła jeszcze do autora pisma i dowiedziała się, że omyłkowo przyjęto datę biegu terminu 90 dni od daty wykonania przyłącza. A to przecież nie nasza wina, że tym razem niepotrzebnie Gazownia się pospieszyła o ponad miesiąc.

Podsumowując, musimy się sprężać, żeby do końca lutego podpisać tę umowę. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że do jej podpisania niezbędne są protokoły odbioru technicznego instalacji gazowej i kominowej. Okazuje się, że próby szczelności nie wykonuje pracownik nasłany przez Gazownię. Może to zrobić również nasz hydraulik, o ile ma uprawnienia - a chyba ma :) Jutro się go o to zapytamy.


Komentarze (5)
autor:domekrbr  dodano: 2015-01-28 | 20:50:36
Ja też przerabiałem to samo. Termin mijał w grudniu i dostałem przypomnienie pismem. Nie zamierzałem jednak korzystać z gazu tej zimy więc napisałem pisemko do gazownictwa o przesunięcie terminu w związku z niezależnymi od nas opóźnieniami i podaniem nowego terminu podpisania umowy. Jakie było moje zdziwienie, że o dziwo pozytywnie rozpatrzono moją prośbę i zaakceptowano nowy termin podpisania umowy. Niecałe 6 miesięcy odroczenia. Może warto spróbować u was :D.
autor:marcinpsx  dodano: 2015-01-28 | 20:56:52
U nas rowniez to samo , ja stawiłem sie osobiscie w gazowni i dogadałem sie z miła panią o odroczenie w moim przypadku 4 miesiace ,takze wszystko do dogadania ;)
autor:z113-szczecin  dodano: 2015-01-29 | 11:44:34
Napiszcie pismo z prośba o przesunięcie terminu... Gazociąg przesunie termin. Pózniej jeśli nadal nie będziecie chcieli jeszcze mieć gazu to podpiszcie umowę i powiedzie ze sami się skontaktujecie na podłączenie gazomierza i możecie sobie jeszcze przeciągnąć o kolejne 2-3 m-ce.
Pamiętajcie ze oprócz protokolu z próby szczelnosci - i takowy wykonuje każdy kto ma uprawnieńia. Oraz opini kominiarskiej potrzebne jest zgłoszenie gotowości do napelńienia instalacji gazowej. To jako właściciel sami wypelniacie wpisując dane kierowńika budowy i z obu protokołów.
Powodzenia.
autor:szymjus  dodano: 2015-01-29 | 13:20:58
My też mieliśmy taką sytuację, również pisaliśmy pismo do gazowni z prośbą o przesunięcie terminu. Też zostaliśmy zwolnieni z płacenia kary:) Wiadomo, że na budowie nigdy nie można wyrobić się z terminami:)
autor:piasek  dodano: 2015-01-29 | 20:39:33
Dziękujemy wszystkim za podpowiedzi. Wprawdzie pan Bartek twierdzi, że spokojnie zdążymy, ale dobrze wiedzieć, że mamy jeszcze możliwość przedłużenia terminu :)
Pozdrowienia.