Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepiasek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WŁASNY (HAMILTON IV)
300938 odwiedzin | wpisów: 339, komentarzy: 1431, obserwuje: 212

Projekt

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Najważniejsze, to wybrać dobry projekt. Tylko kto wie, co to znaczy dobry? Dom nie może być za duży, bo kto to później będzie sprzątał i ogrzewał. Nie może być za mały, bo przecież nie po to buduje się dom, żeby mieszkać w klitkach. Nie może być za szeroki, bo się nie zmieści na działce. Nie może być za wysoki, bo nie pozwalają warunki zabudowy. Nie może być za… Jaki nie może być, to każdy wie. Problem w tym, że trudno pogodzić ze sobą sprzeczne oczekiwania. W końcu to nasz pierwszy dom, a podobno dopiero trzeci wychodzi dobrze.

Najpierw wybraliśmy projekt Amaltea, potem zmieniliśmy na Hamiltona IV. Ale gdy zaczęliśmy wprowadzać „drobne” poprawki, trudno już było ten projekt nazwać Hamiltonem. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na własny projekt. Architekt uwzględnił wszystkie nasze uwagi i z wszystkich, które nam się podobały wzięliśmy po trochu. W ten sposób powstał NASZ projekt.

Niestety, nie było to wcale łatwe i zajęło nam więcej czasu, niż się spodziewaliśmy. W lipcu prace ostatecznie zostały zakończone i w połowie lipca projekt został złożony w urzędzie. Pozostało tylko czekać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:bulatowie  dodano: 2014-03-24 | 19:48:58
Ogromny dom! Na bark przestrzeni na pewno nie będzie można narzekać ;)
autor:piasek  dodano: 2014-04-02 | 23:13:55
Czy to ogromny dom, to rzecz względna. Pamiętajmy, że te ponad 200m2 to razem z garażem (40m2), kotłownią (5m2) i klatką schodową (5m2). Jak się to poodejmuje, to zostanie jakieś 150m2, co już nie jest tak ogromną liczbą.
Aczkolwiek do najmniejszych ten dom nie należy, to prawda. Mamy więc nadzieję, że rzeczywiście nie będziemy narzekać na brak przestrzeni :)