Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepiasek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WŁASNY (HAMILTON IV)
300938 odwiedzin | wpisów: 339, komentarzy: 1431, obserwuje: 212

Ścianki kolankowe

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Dziś nastąpiło rozpoczęcie kolejnego etapu budowy - murowanie ścianek kolankowych. Pomimo braku ostatecznej decyzji o jej wysokości, Wykonawcy położyli dwie warstwy bloczków w pokoju nad garażem i trzy warstwy w pozostałych ścianach. Póki co tyle jest w obecnym projekcie a jeśli się zdecydujemy na wyższą ściankę, Wykonawca dołoży jeszcze kolejne warstwy.
Architekt jednak dostarczył obiecane rysunki schodów i przekroje po podniesieniu ścianki. Niestety, do podjęcia decyzji potrzebujemy rzutów elewacji lub jakiegoś modelu - na to musimy poczekać do poniedziałku.
Na poniedziałek mamy też zamówione bloczki na ściany działowe parteru i piętra. Pan, który przywiezie 10 palet bloczków "12" zabierze z powrotem do hurtowni niewykorzystane kształtki wieńcowe i pustaki stropowe oraz puste palety zwrotne.

Czas na zdjęcia.
Dziura na schody i drabina, to na razie najlepsza droga na piętro:
blog budowlany - mojabudowa.pl

Nad garażem mamy dwie warstwy:
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj trzy warstwy
blog budowlany - mojabudowa.pl

Tu będzie lukarna:
blog budowlany - mojabudowa.pl

I nieśmiałe próby wizualizacji ścianki pięciowarstwowej:
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (7)
autor:madic27  dodano: 2014-05-31 | 07:14:50
metrowa ścianka??dośc wysoko ale wszystko zalezy jak bedzie połozony dach-krokwie.mam nadzieje ze wygląd bedzie odpowiedni.pozdrawiam...
Odpowiedź do madic27
autor:piasek  dodano: 2014-06-01 | 14:23:59
Oczywiście dach będzie odpowiednio zmodyfikowany - czekamy właśnie na wizualizację projektu od architekta.
Pozdrawiam
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-05-31 | 17:33:03
Dokładnie - tak jak pisze Madic- jeśli podniesiecie ściankę wyżej niż w projekcie, to warto pamiętać o wydłużeniu krokwi, w przeciwnym razie dach będzie wyglądał jak pół d... zza krzaka - sorry za kolokwializm. Warto zrobić sobie przymiarkę długości krokwi. Jutro wrzucę zdjęcia z takiej przymiarki do swojego bloga.
Pozdrawiam
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:piasek  dodano: 2014-06-01 | 14:27:41
Rzeczywiście najlepiej byłoby przymierzyć i zobaczyć w naturze. Z chęcią obejrzymy, jak to robiliście u siebie.
Pozdrawiam
autor:wymarzony2013  dodano: 2014-05-31 | 18:34:20
Stanowczo odradzam pięcio-warstwową sciąnkę kolankową... wiem z własnego doświadczenia bo właśnie taka mamy. Nie chodzi tu tyle o wygląd zewnętrzny bo to da się dopracowac elewacją ale o wysokość okien dachowych które będą bardzo wysoko... Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem sa 4pustaki+ wieniec- jest wystarczajaco wysoko żeby było funkcjonalnie i dom wygląda proporcjonalnie. Takie jest moje zdanie w tym temacie bo wcale nie uważam, że dom w którym dach zaczyna się zaraz nad oknami wyglada dobrze ale o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam
autor:piasek  dodano: 2014-06-01 | 14:33:08
Architekt również nas ostrzegał, że okna dachowe będą na tyle wysoko, że się nie da przez nie wyjrzeć i będą miały tylko funkcję doświetlającą. Pytanie, czy w ogóle da się sięgnąć i je otworzyć albo zamknąć. A u Was jak wysoko są klamki okien dachowych?
autor:wymarzony2013  dodano: 2014-06-01 | 17:57:00
No wlasnie, pozazdroscic architekta bo nasz nas niestety nie ostrzegal i w ogole nie mowil o zadnych plusach i minusach roznych rozwiazan czego skutki już odczuwamy. Warto czasami posluchac bardziej doswiadczonych. Scianka kol ma u nas ok 150cm a okna sa zamontowane na wys ok 180cm...- zeby było latwiej je obrobic plyta. W efekcie ja jestem w stanie je otworzyc ale zamykac musi maz i myc tez bedzie pewnie maz- to jedyny plus tego ;) dodam ze ja mam 176cm wzrostu a maz 194 :)

Coś się dzieje!

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
W końcu! Coś zaczyna się dziać. Dziś na stropie pojawiły się bloczki, z których powstaną ściany szczytowe i kolankowe. Dostawa miała być dopiero jutro po południu, ale okazało się, że naszemu Dostawcy zwolnił się termin w harmonogramie transportowym i postanowili przyspieszyć sprawę. W związku z tym ekipa Wykonawcy została powiadomiona, że od jutra można na dobre wznowić prace budowlane.

Oto materiały na stropie:
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak wygląda beton po zdjęciu szalunków z płyt OSB:
blog budowlany - mojabudowa.pl
Na koniec jeszcze słowo o architekcie. Niestety, zgodnie z naszymi przeczuciami nie zdążył wykonać rysunków. Dziś po południu powiedział, że właśnie je robi i jeszcze nie może niczego pokazać, ale będzie siedział do późna, aż skończy. Jakoś w to nie wierzę sad, no ale cóż - damy mu jeszcze jedną szansę wink.

A czas sobie płynie banalnie tik tak...

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
No właśnie, czas płynie a u nas na budowie nic się nie dzieje sad
blog budowlany - mojabudowa.pl

Zatrzymaliśmy się na etapie rysunków podniesionej ścianki kolankowej. Architekt miał to zrobić w ciągu kilku dni a tu już minęło dwa tygodnie. Dziś uzyskaliśmy zapewnienie, że jutro "na pewno" projekt będzie do obejrzenia i przedyskutowania. Podobnie rzecz się ma ze schodami - miały być zazbrojone i zaszalowane w zeszłym tygodniu, ale Architekt znów nie znalazł czasu, żeby przekazać Wykonawcy szczegółowe wytyczne. Ma to zrobić również jutro frown. Zobaczymy, zobaczymy.
Tymczasem dziś wykonawca z własnej i nieprzymuszonej woli (może z nudów?) zaczął zdejmować szalunki ze stropu. Na razie zdjął tylko kilka płyt OSB z trzpieni i podciągu nad bramą garażową - dobre i to. Niestety, przy okazji prac wywalił korki u sąsiada, który dopiero po powrocie do domu stwierdził brak prądu. Skutek - rozmrożona zamrażarka. Mam nadzieję, że szkody nie były poważne frown.

Podsumowując: czekamy...

Tik, tak, tik, tak, tik, tak, tik, tak...

A może by tak...

autor: piasek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

...podnieść ściankę kolankową?

Wczoraj na spotkaniu z architektem długo dyskutowaliśmy możliwe opcje zadaszenia tarasu i ewentualnej zmiany drzwi balkonowych. Nic nam nie pasowało, aż w końcu pojawiła się koncepcja podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta nachylenia dachu z 40 na 30-35 stopni. Na samym początku mieliśmy w projekcie ściankę 60cm - takie były pierwotne ograniczenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego. W połowie zeszłego roku Plan się zmienił i już nie narzucał wysokości ścianki kolankowej więc ją zwiększyliśmy do 100 centymetrów (trzy bloczki + wieniec + murłata). Teraz zastanawiamy się nad nową koncepcją - ścianka o wysokości 140cm.

Umożliwiłoby to zadaszenie tarasu, które byłoby oddzielną płaszczyzną dachu zaczynającą się kilkadziesiąt (30-40) cm poniżej dachu głównego. Dzięki temu drzwi balkonowe w sypialniach wprawdzie zmieniłyby się w okna ale dosyć nisko posadowione - parapety na wysokości około 60 cm, może nawet trochę niżej.

ZA:

  • większa powierzchnia pomieszczeń na piętrze
  • wciąż duże okno-drzwi balkonowe
  • zadaszony cały taras

 

PRZECIW:

  • konieczność wprowadzenia zmian w projekcie
  • ponowne wystąpienie o pozwolenie na budowę
  • wyższe koszty budowy
  • zmiana bryły budynku (jak to będzie wyglądać?)

Żeby podjąć jedynie słuszną decyzję, musimy najpierw zobaczyć jakieś rysunki. Niestety, nasz architekt jest niesłychanie zajętym człowiekiem i będziemy musieli kilka dni poczekać. Póki co, poniżej nasza nieśmiała próba naniesienia proponowanych zmian na rzut elewacji ogrodowej.

PRZED:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

PO:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie jest to zbyt porywająca wizualizacja. Nawet nie wiem, czy proporcje są właściwe. Ale daje jakiś cień wyobrażenia tego, co ma być.


Komentarze (2)
autor:wymarzony2013  dodano: 2014-05-15 | 20:02:45
Kwestia wizualna wg mnie niewiele się zmieni tym bardziej, że macie dwuspadowy dach, którym łatwiej manipulować. Z pozwoleniem będzie dodatkowe zamieszanie ale lepiej teraz je zmienić niż potem żałować. My np mamy ściankę kolankowoą na 150cm i teraz żałuję, że nie zrobiliśmy trochę niższej bo okna dachowe są tak wysoko, że mam problem z ich otwieraniem...
Odpowiedź do wymarzony2013
autor:piasek  dodano: 2014-05-15 | 22:28:37
Dzięki za bardzo istotną uwagę. Kompletnie nie pomyśleliśmy o oknach dachowych :(
Trzeba będzie przyjrzeć się temu dokładniej.
Pozdrowienia.