Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Ścianki kolankowe

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-05-30
wyślij wiadomość
Dziś nastąpiło rozpoczęcie kolejnego etapu budowy - murowanie ścianek kolankowych. Pomimo braku ostatecznej decyzji o jej wysokości, Wykonawcy położyli dwie warstwy bloczków w pokoju nad garażem i trzy warstwy w pozostałych ścianach. Póki co tyle jest w obecnym projekcie a jeśli się zdecydujemy na wyższą ściankę, Wykonawca dołoży jeszcze kolejne warstwy.
Architekt jednak dostarczył obiecane rysunki schodów i przekroje po podniesieniu ścianki. Niestety, do podjęcia decyzji potrzebujemy rzutów elewacji lub jakiegoś modelu - na to musimy poczekać do poniedziałku.
Na poniedziałek mamy też zamówione bloczki na ściany działowe parteru i piętra. Pan, który przywiezie 10 palet bloczków "12" zabierze z powrotem do hurtowni niewykorzystane kształtki wieńcowe i pustaki stropowe oraz puste palety zwrotne.

Czas na zdjęcia.
Dziura na schody i drabina, to na razie najlepsza droga na piętro:
blog budowlany - mojabudowa.pl

Nad garażem mamy dwie warstwy:
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj trzy warstwy
blog budowlany - mojabudowa.pl

Tu będzie lukarna:
blog budowlany - mojabudowa.pl

I nieśmiałe próby wizualizacji ścianki pięciowarstwowej:
blog budowlany - mojabudowa.pl
7Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-05-31 07:14:50
metrowa ścianka??dośc wysoko ale wszystko zalezy jak bedzie połozony dach-krokwie.mam nadzieje ze wygląd bedzie odpowiedni.pozdrawiam...
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-06-01 14:23:59
Oczywiście dach będzie odpowiednio zmodyfikowany - czekamy właśnie na wizualizację projektu od architekta. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2014-05-31 17:33:03
Dokładnie - tak jak pisze Madic- jeśli podniesiecie ściankę wyżej niż w projekcie, to warto pamiętać o wydłużeniu krokwi, w przeciwnym razie dach będzie wyglądał jak pół d... zza krzaka - sorry za kolokwializm. Warto zrobić sobie przymiarkę długości krokwi. Jutro wrzucę zdjęcia z takiej przymiarki do swojego bloga. Pozdrawiam
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-06-01 14:27:41
Rzeczywiście najlepiej byłoby przymierzyć i zobaczyć w naturze. Z chęcią obejrzymy, jak to robiliście u siebie. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
Data dodania: 2014-05-31 18:34:20
Stanowczo odradzam pięcio-warstwową sciąnkę kolankową... wiem z własnego doświadczenia bo właśnie taka mamy. Nie chodzi tu tyle o wygląd zewnętrzny bo to da się dopracowac elewacją ale o wysokość okien dachowych które będą bardzo wysoko... Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem sa 4pustaki+ wieniec- jest wystarczajaco wysoko żeby było funkcjonalnie i dom wygląda proporcjonalnie. Takie jest moje zdanie w tym temacie bo wcale nie uważam, że dom w którym dach zaczyna się zaraz nad oknami wyglada dobrze ale o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-06-01 14:33:08
Architekt również nas ostrzegał, że okna dachowe będą na tyle wysoko, że się nie da przez nie wyjrzeć i będą miały tylko funkcję doświetlającą. Pytanie, czy w ogóle da się sięgnąć i je otworzyć albo zamknąć. A u Was jak wysoko są klamki okien dachowych?
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-01 17:57:00
No wlasnie, pozazdroscic architekta bo nasz nas niestety nie ostrzegal i w ogole nie mowil o zadnych plusach i minusach roznych rozwiazan czego skutki już odczuwamy. Warto czasami posluchac bardziej doswiadczonych. Scianka kol ma u nas ok 150cm a okna sa zamontowane na wys ok 180cm...- zeby było latwiej je obrobic plyta. W efekcie ja jestem w stanie je otworzyc ale zamykac musi maz i myc tez bedzie pewnie maz- to jedyny plus tego ;) dodam ze ja mam 176cm wzrostu a maz 194 :)
odpowiedz

Coś się dzieje!

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-05-29
wyślij wiadomość
W końcu! Coś zaczyna się dziać. Dziś na stropie pojawiły się bloczki, z których powstaną ściany szczytowe i kolankowe. Dostawa miała być dopiero jutro po południu, ale okazało się, że naszemu Dostawcy zwolnił się termin w harmonogramie transportowym i postanowili przyspieszyć sprawę. W związku z tym ekipa Wykonawcy została powiadomiona, że od jutra można na dobre wznowić prace budowlane.

Oto materiały na stropie:
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak wygląda beton po zdjęciu szalunków z płyt OSB:
blog budowlany - mojabudowa.pl
Na koniec jeszcze słowo o architekcie. Niestety, zgodnie z naszymi przeczuciami nie zdążył wykonać rysunków. Dziś po południu powiedział, że właśnie je robi i jeszcze nie może niczego pokazać, ale będzie siedział do późna, aż skończy. Jakoś w to nie wierzę sad, no ale cóż - damy mu jeszcze jedną szansę wink.

A czas sobie płynie banalnie tik tak...

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-05-28
wyślij wiadomość
No właśnie, czas płynie a u nas na budowie nic się nie dzieje sad
blog budowlany - mojabudowa.pl

Zatrzymaliśmy się na etapie rysunków podniesionej ścianki kolankowej. Architekt miał to zrobić w ciągu kilku dni a tu już minęło dwa tygodnie. Dziś uzyskaliśmy zapewnienie, że jutro "na pewno" projekt będzie do obejrzenia i przedyskutowania. Podobnie rzecz się ma ze schodami - miały być zazbrojone i zaszalowane w zeszłym tygodniu, ale Architekt znów nie znalazł czasu, żeby przekazać Wykonawcy szczegółowe wytyczne. Ma to zrobić również jutro frown. Zobaczymy, zobaczymy.
Tymczasem dziś wykonawca z własnej i nieprzymuszonej woli (może z nudów?) zaczął zdejmować szalunki ze stropu. Na razie zdjął tylko kilka płyt OSB z trzpieni i podciągu nad bramą garażową - dobre i to. Niestety, przy okazji prac wywalił korki u sąsiada, który dopiero po powrocie do domu stwierdził brak prądu. Skutek - rozmrożona zamrażarka. Mam nadzieję, że szkody nie były poważne frown.

Podsumowując: czekamy...

Tik, tak, tik, tak, tik, tak, tik, tak...

A może by tak...

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-05-15
wyślij wiadomość

...podnieść ściankę kolankową?

Wczoraj na spotkaniu z architektem długo dyskutowaliśmy możliwe opcje zadaszenia tarasu i ewentualnej zmiany drzwi balkonowych. Nic nam nie pasowało, aż w końcu pojawiła się koncepcja podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta nachylenia dachu z 40 na 30-35 stopni. Na samym początku mieliśmy w projekcie ściankę 60cm - takie były pierwotne ograniczenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego. W połowie zeszłego roku Plan się zmienił i już nie narzucał wysokości ścianki kolankowej więc ją zwiększyliśmy do 100 centymetrów (trzy bloczki + wieniec + murłata). Teraz zastanawiamy się nad nową koncepcją - ścianka o wysokości 140cm.

Umożliwiłoby to zadaszenie tarasu, które byłoby oddzielną płaszczyzną dachu zaczynającą się kilkadziesiąt (30-40) cm poniżej dachu głównego. Dzięki temu drzwi balkonowe w sypialniach wprawdzie zmieniłyby się w okna ale dosyć nisko posadowione - parapety na wysokości około 60 cm, może nawet trochę niżej.

ZA:

  • większa powierzchnia pomieszczeń na piętrze
  • wciąż duże okno-drzwi balkonowe
  • zadaszony cały taras

 

PRZECIW:

  • konieczność wprowadzenia zmian w projekcie
  • ponowne wystąpienie o pozwolenie na budowę
  • wyższe koszty budowy
  • zmiana bryły budynku (jak to będzie wyglądać?)

Żeby podjąć jedynie słuszną decyzję, musimy najpierw zobaczyć jakieś rysunki. Niestety, nasz architekt jest niesłychanie zajętym człowiekiem i będziemy musieli kilka dni poczekać. Póki co, poniżej nasza nieśmiała próba naniesienia proponowanych zmian na rzut elewacji ogrodowej.

PRZED:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

PO:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie jest to zbyt porywająca wizualizacja. Nawet nie wiem, czy proporcje są właściwe. Ale daje jakiś cień wyobrażenia tego, co ma być.

2Komentarze
Data dodania: 2014-05-15 20:02:45
Kwestia wizualna wg mnie niewiele się zmieni tym bardziej, że macie dwuspadowy dach, którym łatwiej manipulować. Z pozwoleniem będzie dodatkowe zamieszanie ale lepiej teraz je zmienić niż potem żałować. My np mamy ściankę kolankowoą na 150cm i teraz żałuję, że nie zrobiliśmy trochę niższej bo okna dachowe są tak wysoko, że mam problem z ich otwieraniem...
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-05-15 22:28:37
Dzięki za bardzo istotną uwagę. Kompletnie nie pomyśleliśmy o oknach dachowych :( Trzeba będzie przyjrzeć się temu dokładniej. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzony2013

Wizualizacje budynku i zmiany

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-05-12
wyślij wiadomość

Przez ostatnie tygodnie każdego dnia był ruch na budowie, a teraz? Cicho, pusto, nic się nie dzieje. Podobno beton w stropie wiąże, ale tego też nie słychać :)

W nocy z sobotę na niedzielę padało, wieczorem w niedzielę też, w nocy tak samo. Dziś rano wydawało się, że będzie sucho, a tu już jeden przelotny spadł i na horyzoncie kolejne chmury widać. Nawet nie ma po co jechać na budowę, żeby strop podlewać :(

W takim razie z innej beczki: Wizualizacje budynku.

Swego czasu architekt przygotował nam rzuty elewacji i wizualizacje budynku. Ta, którą umieściliśmy w nagłówku blogu już dawno jest nieaktualna, ale za to ładnie wygląda :)

Poniżej bardziej aktualne, aczkolwiek też już parę zmian wprowadziliśmy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i właśnie teraz zastanawiamy się nad kolejną zmianą :) Chyba jednak zrezygnujemy z drzwi balkonowych na piętrze na rzecz okien, dzięki czemu będziemy mogli poszerzyć zadaszenie nad tarasem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obawiamy się tylko, czy wymiary się zgrają a szczególnie wysokość parapetu pod oknami na piętrze. Podobny daszek widzieliśmy na blogu miszszel, wygląda to dobrze a ich parapety są na wysokości ok. 90cm od podłogi. U nas ścianka kolankowa troszkę wyższa, więc parapet może sięgać ponad 1m. Czy to nie będzie zbyt dużo?

Na dniach spotykamy się z architektem, który wszystko ma policzyć i będziemy wiedzieć dokładnie.

6Komentarze
Data dodania: 2014-05-12 12:00:07
Mi się bardziej podoba z oknem balkonowym ale to kwestia gustu :)
odpowiedz
uluska  
Data dodania: 2014-05-12 15:06:40
Ja też bym nie rezygnowała a tym bardziej jeśli jest ono w sypialni. A jeśli by zostało okno to bym dach przedłużyła już na całą szerkość domu bo tak nad oknem jednym i drzwiami dziwnie wygląda ale to jest moje zdanie.No właśnie ale to kwestia gustu.
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-05-12 22:50:38
Te drzwi balkonowe są w pokojach córek (lewym i prawym). Natomiast przedłużenie dachu jest zadaszeniem tarasu. Chcieliśmy mieć taras zadaszony, żeby nas słońce nie paliło :) Wejście na taras i zadaszone okno są w salonie. Natomiast to drugie okno to dodatkowy pokój na parterze (np. gabinet, pokój dla Babci, itp.) Przy tym drugim oknie nie ma już tarasu a dach ma być nad tarasem. Na tym rzucie tego nie widać, ale ma to być daszek o innym kącie nachylenia niż dach główny (bardziej płaski) i dosyć mocno wypuszczony (3-4 metry od ściany).
odpowiedz
Odpowiedź do uluska
madic27  
Data dodania: 2014-05-12 22:50:03
szczerze to mi sie nie podobają takie same okna w dachu,duzo lepiej wyglądaja te drzwi balkonowe ale to moje zdanie a wasz wybór i wygoda.pozdrawiam...
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-05-12 22:54:26
Wizualnie też mi się bardziej podoba z ddrzwiami balkonowymi. Ale z większym zadaszeniem tarasu byłoby bardziej praktyczne. I to są właśnie dylematy. Jak pogodzić ładne z funkcjonalnym? Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2014-05-12 23:19:23
To też kwestia dyskusyjna... Zadaszony taras to mniej słońca w salonie.....
odpowiedz
Odpowiedź do piasek
piasek
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 472406
Komentarzy: 1434
Obserwują: 212
On-line: 9
Wpisów: 339 Galeria zdjęć: 1504
Projekt WŁASNY (HAMILTON IV)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2013 luty
2011 luty

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu WŁASNY (HAMILTON IV):
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 431
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń