Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Startujemy z tynkami

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-10-30
wyślij wiadomość
Dziś rozliczyliśmy się z p. Elektrykiem. Jesteśmy zadowoleni z jego ekipy. Panowie robili wszystko porządnie, doradzali lub sugerowali niektóre rozwiązania i nie marudzili, jeśli coś zmienialiśmy (jak zwykle :) w ostatniej chwili. Nawet sami z siebie położyli dodatkowy kabel, którego nie było w planie a my o nim nie pomyśleliśmy - chodzi o czujkę gazu podłączoną do systemu alarmowego. Dodatkowo Panowie położyli kabel pomiędzy naszą rozdzielnią w kotłowni a skrzynką energetyczną przy ogrodzeniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Maleńką kopareczką wykopali rów, wrzucili kabel i zasypali ładnie wyrównując teren. Podsumowując - ekipa godna polecenia.

Wracając do tematu - z samego rana na budowie zjawiła się ekipa tynkarzy. Dzisiejszy dzień minął im głównie na przygotowaniach: transport maszyny, podłączanie kabli do prądu, węży do wody, rozładunek materiału. Oprócz tego Panowie zagruntowali wszystkie ściany więc od jutra ruszają już z kładzeniem tynków. Prognozy pogody są dla nas łaskawe (brak przymrozków) więc jesteśmy dobrej myśli.

Kabelki - ciąg dalszy

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-10-24
wyślij wiadomość
Dzisiaj Panowie praktycznie zakończyli kładzenie wszelkich kabli. Mamy więc rozciągnięte kable prądowe, telewizyjne, komputerowe, alarmowe, sygnałowe do rolet, domofonu, sterowników pieca i rekuperacji i sam nie wiem co jeszcze :).
W kotłowni znalazła swoje miejsce nasza rozdzielnia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na razie w środku wygląda nieszczególnie. W plątaninie białych kabli wyróżnia się "czarny grubas", którym przyjdzie zasilanie z zewnątrz.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Nad kotłownią znajduje się górna łazienka, w której zbiega się większość kabli z piętra.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Uważny obserwator zapewne zwrócił uwagę, że włączniki będą u nas zamontowane w pionie. Trochę niestandardowe podejście, ale w przypadku wielu włączników na jednej ścianie wydaje się być bardzo praktyczne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Skąd tyle włączników? Tak się nam złożyło, na przykład chcielibyśmy mieć włączniki do światła górnego w salonie, bocznego w salonie, górnego w przedpokoju, sterowanie roletą i już się nazbiera :)

No właśnie - mechanizmy rolet też zostały podłączone. Wymyśliliśmy sobie, że pstryczek do rolety bedzie w tym samym miejscu, co włącznik światła w danym pomieszczeniu. Dodatkowo w kotłowni będą dwa dodatkowe pstryczki - parter i piętro, dzięki czemu będziemy mogli łatwo opuszczać wszystkie rolety wychodząc z domu na dłużej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gniazdka ułożone są tradycyjnie - przy podłodze zazwyczaj mamy dużo miejsca. W salonie są gniazda zasilania, TV, internet i głośniki. A nad wszystkim czuwa tunel :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

W przedpokoju (hallu) będzie sterownik pieca CO i domofon (videofon).blog budowlany - mojabudowa.pl

Na dzisiaj wystarczy :) Jutro ciąg dalszy relacji...
3Komentarze
Data dodania: 2014-10-25 09:22:18
Teraz to macie mega plątaninę kabelkową :) Fajowo to wszystko wygląda :) Pozdrawiam i obyście się nie pogubili :) :):):) Udanej i ciepłej soboty!
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-25 20:48:07
Plątanina jest nieziemska - dobrze, że to nie my musimy się w tym odnaleźć :) Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2014-10-31 08:08:46
Niezły zwój kabli, u nas to samo, jak zobaczyłam efekt końcowy w skrzynce to aż mi mowę odjęło ile tego jest hehe:)
odpowiedz

Kabelki

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-10-23
wyślij wiadomość
Dzisiaj obiecana fotorelacja z postępów prac wykonywanych przez Elektryków. Niestety było już ciemnawo, więc zdjęcia dość niskiej jakości.
Wszystkie puszki już osadzone i w większości z nich znajdują się właściwe kable.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na poddaszu dodatkowo mamy mnóstwo kabli w peszlach zwisających z krokwi.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Kotłownia wprost tonie w kablach zwisających z sufitu, wchodzących przez każdą możliwą ścianę - niestety zdjęć brak, bo było za ciemno.
Na jutro Panowie zapowiadają koniec prac! Trzeba przyznać, że mamy całkiem sprawną ekipę. Oby tak dalej :)
7Komentarze
Data dodania: 2014-10-24 08:36:44
Naprawdę szybciutko im poszło. tylko pogratulować ekipy :) A foty całkiem dobre ;)
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-24 21:19:32
Zdjęcia jakoś wyszły, bo wybrałem trzy najlepsze i je podrasowałem w fotoszopie :) Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do szlufikowo
Data dodania: 2014-10-24 10:38:15
Eee..no na bogato! :) Pięknie! Wielkie gratualcje! :) Pozdrawiam
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-24 21:20:24
Jak szaleć, to szaleć :) Dzięki bardzo.
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2014-10-24 22:20:00
Super, tego wbrew pozorom nigdy za wiele.. Etap realizacji marzenie :) My dopiero na samiutkim początku ;) Będzie zatem czym się dzielić. Powodzenia w kolejnych etapach!
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-24 22:51:59
Z kablami w domu jest jak z kiszkami w brzuchu - człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy ile metrów się w środku mieści :) Powodzenia w startowaniu - aby dobrze zacząć, a później już się jakoś toczy. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do dom-nowoczesny
Data dodania: 2014-10-25 22:01:50
Niezłe porównanie ;) Ale to prawda. Dzięki za kciuki, oby było jak mówisz :)
odpowiedz
Odpowiedź do piasek

Okna - reklamacja

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-10-22
wyślij wiadomość
Elektrycy wciąż szaleją - relacja z kolejnych postępów już wkrótce. W międzyczasie przypomniało mi się, że jeszcze nie pisaliśmy o naszej reklamacji związanej z oknami. Otóż w trakcie montażu (na samym początku) zobaczyliśmy, że praktycznie we wszystkich ramach uszkodzone są plastiki w dolnej części.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Monterzy byli mocno zaskoczeni, bo do tej pory nigdy nie mieli problemów jakościowych od tego producenta. Zgodnie uznali, że uszkodzenie nastąpiło w transporcie z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń pomiędzy skrzydłem okna i ramą. Podobno w oknach ze słupkiem stałym takich problemów nie ma. Słupki ruchome są rzadziej stosowane ale do tej pory odpowiednie zabezpieczenia były.
Szybki telefon do właściciela firmy sprzedającej okna i za 10 minut Pan osobiście przybył na budowę, chociaż była sobota. Obejrzał i obiecał, że w poniedziałek uruchomi procedurę reklamacyjną. Stwierdził, że w tym wypadku wystarczy wymiana tych plastikowych uszczelek na nowe. I tak też się stało. Na zdjęciu poniżej to samo okno po wymianie uszczelki.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podsumowując, możemy z czystym sumieniem polecać zarówno producenta okien, jak i ich sprzedawcę oraz monterów. Okna są naprawdę wysokiej jakości, porządnie zamontowane na dodatek w terminie wcześniejszym, niż obiecany. Drobne potknięcie zostało szybko naprawione, co pozwala mieć nadzieję, że również w przypadku większej wpadki, producent i dostawca nie zostawiliby nas na lodzie.
8Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-10-23 06:16:43
juz muyslalem ze kolejny producent lub sprzedawca sie wyłożył a tu atka niespodzianka! gratuluje i pozdrawiam...
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-23 22:56:13
Też nas to mile zaskoczyło. Z drugiej strony takie zachowanie powinno być standardem, a nie zaskakiwać. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2014-10-23 09:09:32
Oby jak więcej takich sprzedawców na rynku było :)
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-23 22:58:03
Tak jest! I dlatego powinniśmy głośno mówić nie tylko o wpadkach, ale i o pozytywnych działaniach. Piętnujmy niesolidnych i chwalmy uczciwych dostawców. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2014-10-23 16:00:22
Dobrze,że uznali reklamację..często gęsto.. udają wariata.. i .. jest ciężko udowodnić im winę :) Gratuluje.. i oby szybko naprawili .. :) Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-10-23 16:22:52
Już naprawili :)
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2014-10-23 21:42:57
ja też miałem problemy... i też mnie firma zaskoczyła... pomogli naprawili jeszcze gratisy i kase dali... są jeszcze uczciwi ludzie... ale czego oczekiwać jak się 18000 za 9 okien dało :)
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-23 22:59:28
O gratisach lub kasie też była mowa :) Na razie jeszcze niczego nie dostaliśmy, ale może coś będzie - czekamy. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do antekgniezno

Rozliczenie z Wykonawcą

Blog:  piasek
Data dodania: 2014-10-20
wyślij wiadomość
Dziś nastąpiło ostateczne rozliczenie z pierwszym Wykonawcą. Ekipa ta była z nami od ściągnięcia humusu aż po dachówkę.
Na jakość prac nie możemy narzekać - wszystko jest zrobione bardzo porządnie i ładnie. Jak się Panów trochę przypilnowało, to i udało się utrzymać jako taki porządek na budowie. Niestety, gorzej było pod koniec. Szczególnie z terminowością - na wykonanie dachu czekaliśmy blisko trzy miesiące.
Współpracę zakończyliśmy lekkim zgrzytem, bo Wykonawca nagle zażądał dodatkowych pieniędzy (około 20%) jako rekompensatę za wykonanie dodatkowych rzeczy nie ujętych w projekcie. Faktycznie w trakcie budowy wprowadzaliśmy zmiany, ale nie były one znaczące a przynajmniej nie są warte 1/5 ceny całego domu. Po drugie w trakcie budowy tylko raz Wykonawca stwierdził, że oczekuje dodatkowych pieniędzy za wykonanie czegoś tam nadprogramowego. I wtedy je dostał. W pozostałych przypadkach nic nie wspominał o dopłacie więc uznawaliśmy, że mieści się to w ramach dotychczasowej umowy.
Musieliśmy sobie parę rzeczy wyjaśnić, co kto komu jest winien i dokonaliśmy rozliczenia. Dopłaciliśmy Wykonawcy ale nie tyle, ile oczekiwał. Nie był z tego zadowolony ale ostatecznie obie strony uznały temat za zakończony.
Spodziewamy się, że z następnymi ekipami takich kłopotów nie będzie :)
 
7Komentarze
Data dodania: 2014-10-21 07:16:13
Niestety wykonawcy tak działają... niektórzy... nie podpisywanie umów w naszym kraju to tradycja... Najważniejsze że każdy chce się dogadać i warto próbować zrozumieć drugą strone... Ja też jak wyrzuciłem ekipę dekarzy to powinienem im nie zapłacić, a zapłaciłem choć nie tyle ile chcieli... niestety następny wykonawca będzie musiał u mnie podpisać umowę.
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-22 22:21:47
To my w kwestii podpisywania umowy też jesteśmy tradycjonalistami :) Zatrudniamy tylko sprawdzone i solidne ekipy a płacimy dopiero po odebraniu robót. Jeśli trzeba, prace dzielimy na etapy, które odbieramy i za nie płacimy. Dużym wsparciem dla nas jest doświadczony Inwestor Zastępczy, który nieustannie dogląda jakości i na bieżąco reaguje na niedociągnięcia. Dlatego naszym zdaniem ryzyko niepodpisania umowy jest niewielkie. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do antekgniezno
madic27  
Data dodania: 2014-10-21 08:53:35
nasz wykonawca dachu wzial tyle ile mowil na poczatkua a pracy mial duzo z naszym dachem.chcialem utargowac z 300zł ale odpuscilem bo sam przyznał ze nie spodziwal sie blachu tytanowo-cynkowej na desce okapowej co spowodowalo wiecej pracy.pozdrawiam i mam nadzieje ze pozostale ekipy nie beda sie wiecej domagac:-)
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-22 22:28:11
Naszym zdaniem zawalił sprawę Wykonawca. W ogóle nie byłoby problemu, gdyby zgłaszał swoje obiekcje do zwiększonego zakresu robót na bieżąco. Wtedy od razu byśmy negocjowali i dogadywali się: robimy, nie robimy, jeśli tak, to za ile. W naszym odczuciu chciał nas postawić przed faktem dokonanym - dodatkowe prace zostały już wykonane, więc teraz zapłaćcie, ile powiem. Z tak wygórowaną wyceną zgodzić się nie mogliśmy, jednak zapłaciliśmy trochę więcej niż było umówione, bo rzeczywiście trochę zmian wprowadziliśmy. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2014-10-21 11:26:23
Ah...tak to jest...dlatego my póki nie musimy budujemy samo :) Swoją drogą.. pięknie... macie już :) Teraz wykonczyć..i wprowadzka.. :)
odpowiedz
piasek  
Data dodania: 2014-10-22 22:32:41
No i za to samodzielne budowanie wszyscy Was tutaj podziwiamy :) Co do tej wprowadzki - od razu przyszła mi na myśl jedna piosenka Piotra Szczepanika: Wykończyć, jak to łatwo powiedzieć... :) Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2014-10-23 23:58:28
Niestety człowiek nie na wszystkim może się znać :( dlatego czasami trzeba kogoś wziąc...
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
piasek
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 472406
Komentarzy: 1434
Obserwują: 212
On-line: 9
Wpisów: 339 Galeria zdjęć: 1504
Projekt WŁASNY (HAMILTON IV)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2013 luty
2011 luty

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu WŁASNY (HAMILTON IV):
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 431
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń